Kam investujeme

Akcie a ETF

Vybíráme z akcií i indexů po celém světě ty, které nám z pohledu hodnoty nebo potenciálu růstu vycházejí jako nejzajímavější. Nabízejí tedy zajímavou dividendu nebo potenciál zhodnocení daného sektoru a firmy z makroekonomického pohledu. Tato kritéria vždy poměřujeme s maximálním podstupovaným rizikem. Nákup i prodej akcií vždy pečlivě časujeme dle poměru kupujících a prodávajících z řad nejen institucionálních investorů. V minulosti jsme úspěšně investovali například do těžařů lithia, vybraných australských firem a dalších.

Měny

Celé portfolio řídíme i z pohledu měnového potenciálu a zajišťujeme proti měnovému riziku. Kapitál fondu tedy diverzifikujeme do všech hlavních světových měn dle stavu trhu a makroekonomické situace. Diverzifikaci měníme i podle aktuálního hodnotového grafu hlavně těchto měn: AUD, NZD, CHF, USD, EUR, GBP, JPY a CAD

Opce na akcie

Opce využíváme k nákupu za lepší cenu než je aktuálně na trhu, zajištění daných pozic a portfolií a přidaného výnosu vlivem časového rozpadu nebo změny volatility. Opce vždy analyzujeme v kontextu podkladového aktiva a riziko nepřesahuje velikost investice do samotné akcie.

Korporátní dluhopisy

Ke zhodnocení investic využíváme i dluhopisy velkých společností, které jsou kotované na burzách a jsme schopni je likvidně koupit a prodat. V některých tržních situacích nebo při určité trajektorii úrokových sazeb se vyplatí držet korporátní dluhopisy, než investovat do jejich akcií.

Hotovost

Neustále pracujeme i s % velikostí kapitálu v hotovosti, abychom mohli reagovat na změny v tržní situaci a budovat nová portfolia. Nikdy tak nemáme zainvestováno 100% všech prostředků.

© 2024 Dvořák fond - všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořil Jan Ledvinka, grafika emotion.